Skip to content

Aktualności

Gru 11
09r.

Wywiad dla Polska The Times :”Sąd zdecydował, że Piotruś pozostanie w Polsce z mamą”

  • 11 Gru 2009

http://www.polskatimes.pl/artykul/196591,gdansk-sad-zadecydowal-ze-piotrus-pozostanie-w-polsce-z-mama,id,t.html

”- To była bardzo trudna sprawa. Zwycięzcą jest dziś również sąd - powiedział mecenas Drexler po rozprawie. - To dobrze, że wykazał odwagę w tej sprawie. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego postanowienie to można nazwać rewolucyjnym. Pierwsza rewolucja w Gdańsku - sierpień 1980, druga - dziś w sądzie!

Gru 10
09r.
Gru 15
09r.

Debata multimedialna w TVP Gdańsk “Polska przeciw matkom?” z cyklu ”Na dwa głosy” analizująca polską praktykę sądową w świetle przepisów Konwencji Haskiej.

  • 15 Gru 2009

”W studiu udało się zgromadzić ekspertów, istotne materiały filmowe ilustrujące ludzkie dramaty oraz bezradność prawników. W tym programie nie zabrakło głosów ekspertów zagranicznych – światowej rangi specjalisty prawa międzynarodowego mecenasa Waldemara Drexlera, głosu resortu sprawiedliwości – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pana Łukasza Rędziniaka, przedstawiciela Rzecznika Praw Dziecka, a także samych matek. Program obnażył nieudolność polskiego sądownictwa a nade wszystko niespójność prawa i jego niedostosowanie do realizowania zapisów Konwencji Haskiej o cywilnych aspektach uprowadzenia dziecka za granicę z 1980r. w Polsce. (...) Wspomniana debata wywołała ogromny rezonans społeczny. Skutkiem tej debaty są także reakcje polskich parlamentarzystów różnych opcji. (...)”

Sie 24
04r.

  • 24 Sie 2004

Zaproszony na wczorajszą konferencję prasową po operacji prof. Andrzej Górecki, krajowy konsultant w zakresie ortopedii i traumatologii, niespodziewanie dla organizatorów powiedział, że metoda nie jest nowatorska i odpowiednia dla Polski. Stwierdził, że metody mało inwazyjne, wiążące się z krótkim cięciem tkanki pacjenta, znane są w Polsce od dwóch lat i w tej chwili stosuje je już 20 polskich szpitali. Jego zdaniem metoda australijska przeznaczona jest dla pacjentów, którzy nie są otyli, a zmiany chorobowe nie są zbyt zaawansowane, tymczasem większość pacjentów w Polsce ma właśnie takie problemy.

Ta wypowiedź wyraźnie poruszyła autorów i producentów lollipopa. - Przed konferencją profesor Górecki mówił nam zupełnie coś innego, chwalił naszą metodę - dziwili się. - Nie jest prawdą, że naszej metody nie można stosować w przypadkach osób otyłych czy z zaawansowanymi zmianami - wyjaśniał Waldemar Drexler, przedstawiciel producentów. - Dzięki naszej prostej metodzie nie trzeba będzie już kosztownych urządzeń komputerowych, mogą się jej nauczyć wszyscy ortopedzi i stosować na dużą skalę. Przypominam, że dotąd po operacji stawu biodrowego pacjent nie wychodził ze szpitala o własnych siłach już po trzech dniach, a tym razem tak się stanie.

Zapytaliśmy prof. Góreckiego, czy na pewno metody dotąd stosowane w Polsce i ta zaprezentowana wczoraj są podobne. Odpowiedział, że dokładnie nowej metody nie zna, zapozna się z nią dzisiaj podczas szkolenia lekarzy w Otwocku.

źródło: gazeta.pl