adwokat Drexler - Kanada rozwody Skip to content

rozwód w Kanadzie

W Kanadzie uzyskanie rozwodu jako takiego jest niezbyt skomplikowane (o ile małżonkowie nie orzekają o winie, nie wysuwają roszczeń alimentacyjnych, majątkowych, ani o prawa do opieki nad dziećmi) i sprowadza się w zasadzie do uzyskania certyfikatu w sądzie. W przypadku braku porozumienia między stronami proces rozwodowy może ciągnąć się latami i być bardzo kosztowny. Ubiegać się o rozwód może jedynie osoba, która zamieszkuje w określonej prowincji Kanady przynajmniej przez rok przed złożeniem pozwu.

Jedyną podstawą do uzyskania rozwodu jest trwały i nieodwracalny rozpad małżeństwa, który zachodzi, gdy strony żyją (niekoniecznie mieszkają) osobno przynajmniej przez rok, jedna ze stron dopuszcza się zdrady lub szczególnego okrucieństwa psychicznego lub fizycznego w stosunku do drugiej strony. Co ważne, w Kanadzie nie istnieje oficjalna, legalna separacja, a zatem za żyjącą oddzielnie można uznać nawet parę, która wciąż zamieszkuje pod jednym dachem.

Jeśli chcielibyście Państwo zdobyć więcej informacji na temat rozwodów przeprowadzanych w Kanadzie lub uzyskać pomoc w tej kwestii, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią Prawnika Zagranicznego Waldemara Drexlera.


Kontakt:
Tel: 48 888 168 772, 48 692 175 590
E-maili: drexlerinternational@yahoo.com.au
adwokat Waldemar Drexler