Skip to content

rozwód USA - krok po kroku

W Stanach Zjednoczonych regulacje prawne dotyczące uzyskania rozwodu są różne w poszczególnych stanach. Obecnie odchodzi się już od orzekania o winie, a większość stanów uznaje takie powody rozpadu małżeństwa jak np. niezgodność charakterów. Jeśli sprawa rozwodowa wszczynana jest z inicjatywy obu stron, sąd na ogół nie wnika w szczegóły.

Udowodnienie winy współmałżonka nadal wymagane jest w stanach: Nowy Jork (o ile rozwód nie jest przeprowadzany na podstawie separacji), Dakocie Południowej i Illinois, a ponadto także w innych stanach, o ile współmałżonek nie wyraża zgody na rozwód i zaprzecza nieodwracalnemu rozpadowi pożycia małżeńskiego.

Głównymi przyczynami, dla których sąd może orzec rozwód są: porzucenie przynajmniej na rok, separacja przynajmniej na rok, okrutne traktowanie, oszustwo, impotencja, choroba psychiczna lub weneryczna, zdrada, pijaństwo, narkomania, niełożenie na utrzymanie żony.

Uzyskanie rozwodu, na który zgadzają się obie strony w zasadzie nie powinno przysporzyć większych problemów. Niemniej w uzyskaniu i wypełnieniu niezbędnych dokumentów może okazać się niezbędna pomoc. Dlatego Kancelaria Prawnika Zagranicznego Waldemara Drexlera oferuje Państwu doradztwo w tym zakresie.


Kontakt:

Adwokat od rozwodu w USA Drexler
rozwód w Stanach Zjednoczonych kancelaria adwokacka

Al. Jerozolimskie 47 lok 2
00-697 Warszawa

tel. 888 168 772
tel. kom. 692 175 590
e-mail: